Skip To Main Content
* Offers Creative and Performing Arts (CAPA) special program
** Offers Creative and Performing Arts (CAPA) & Gifted Academy special programs
*** Offers Adult Education program

Staff Directory

1 2 > showing 1 - 52 of 81 constituents

Aleshia Jones

PRINCIPAL K-5

Richard Durso

DEAN
School: ext. 59107

Carol Ackerman

INSTRUCTIONAL COACH
School:

Kristina Adams

EC INSTRUCTIONAL PARA 7.0 HR
School:

Stephanie Anderson

GENERAL CURRICULUM 03
School: ext. 71328

Isaac Ashby

TIERS II & III BEHAVIOR INTV
School:

Annie Avington

2ND CK/SAT COORD/HD CASH 6.0
School:

Camisha Avington

PARENT LIAISON 10M/8H
School:

Deirdre Barbary

OP2 - OFFICE PROFESSIONAL 2
School:

Melissa Beaudoin

PSYCHOLOGIST 9M
School:

Linda Begun

SCHOOL NURSE
School:

Earlean Bergman

LUNCH AIDE 3.0 HR
School:

Diane Berogan

LI PARAPROFESSIONAL 6.5
School: ext. 69240

Tracey Bradac

LI TEACHER K-5
School: ext. 71452

Carnell Brown

LUNCH AIDE 3.0 HR
School:

Susan Bukove

INSTRUCTIONAL COACH
School: ext. 71084

Kiara Burnell

GENERAL CURRICULUM 02
School:

Alexis Butler

SOCIAL WORKER
School: ext. 44125

Eddie Calloway

LI PARAPROFESSIONAL 6.5
School: ext. 69173

Calvin Carlson

PHYSICAL EDUCATION K-5
School:

Jacquetta Carr

TEAM RESOURCE TCHR K-5
School:

Robin Castillo

GENERAL CURRICULUM 22
School:

Paula Collier

LUNCH AIDE 3.0 HR
School:

Cicely Conway

ATTENDANCE SUPT PROF 10MON/8H
School:

Abeni Copeland

GENERAL CURRICULUM 02
School:

Starla Copeland

GENERAL CURRICULUM 01
School:

Kristin Dalby

GENERAL CURRICULUM 04
School:

Carla Edwards

SPECIAL ED BLDG PARA 6.5 HR
School: ext. 71970

Hannah Fidler

GENERAL CURRICULUM 03
School:

Katie Fischer

NON-CERT 9M ASPIRING EXEMPT
School:

Claudine Fleming

TEAM RESOURCE TCHR K-5
School: ext. 68481

Elizabeth Foster

ASPIRING TEACHER NON-TENURED
School:

Christy Garnhart

ASSISTANT PRINCIPAL K-5
School:

Jasmine Glover

LUNCH AIDE 3.0 HR
School:

Laurie Goettsch

LI PARAPROFESSIONAL 6.5
School: ext. 69083

Robert Grey

CROSSING GUARD
School:

Courtney Hamberlin

KNDR TRANSITION SUP PROF 9M
School:

Kaylynn Heidenreich

GENERAL CURRICULUM 01
School:

Shelby Holmertz

TIERS II & III ACADEMIC INTV
School: ext. 68618

Kuirian Hopkins

LI PARAPROFESSIONAL 6.5
School: ext. 71152

Jasmine Howard

LI PARAPROFESSIONAL 6.5
School:

Cheere Howell

GENERAL CURRICULUM 01
School:

Samie Jones

REGULAR BUILDING SUB 9 MO
School:

Kathryn Kilgore

GENERAL CURRICULUM 05
School:

Renee Lampher

TIERS II & III BEHAVIOR INTV
School:

Rhonda Ledger

TITLE I TEACHER K-5
School: ext. 68163

Regenia Love-Cockrell

LIBRARY PARA 6.5 HR
School: ext. 59009

Leonard Mackey

ASPIRING TEACHER (NON-CERTIFD)
School: ext. 69051

Alexandra Marocco

REMOTE GEN CURRICULUM 04
School:

Shatiqua Marshall

PARENT LIAISON 10M/8H
School:

Kayla Mazzari Bankson

NON-CERT 9M ASPIRING EXEMPT
School:

Erin Mcelyea

GENERAL CURRICULUM 04
School:
1 2 > showing 1 - 52 of 81 constituents